Category
Diodes - Rectifiers - Arrays
Manufacturer
Nexperia
RoHS
YES
Certification
Delivery
Payment

| TYPE | DESCRIPTION |
| Part Number: | BAT54AW,115 |
| Description: | DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | |
| Supplier Device Package | SOT-323-3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Other Names | 1727-3567-1 568-3413-1 568-3413-1-ND |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2µA @ 25V |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Meta Part Number | 1727-3567-1-ND |
| Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Anode Schottky 30V 200mA (DC) Surface Mount SC-70, SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Base Part Number | BAT54AW |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5ns |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Anode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 800mV @ 100mA |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 200mA (DC) |
| Diode Type | Schottky |
Data sheet: Work in prgress, stay tuned!